theme wordpress
 

RTest

اپلیکیشن آرتست

توسعه دهندگان اپلیکیشن های آموزشی روزهای خوبی را پشت سر می گذرانند.

هر سال آموزش الکترونیک در ایران بیشتر نهادینه می شود و استارتاپ های نوپا هم با استفاده از این فرصت در تلاشند که آموزش سنتی را به بهترین و خلاقانه ترین شکل در گجت های هوشمند احیا کنند.
آرتست جزو همین دسته از استارتاپ هاست که روی مقوله مهم آمادگی برای کنکور دست گذاشته و اپی طراحی کرده که برای تست زدن از خرید کتاب های قطور و جزوه های متعدد بی نیاز شوید.
با آرتست به بانک بزرگی از تست های چهار گزینه ای دروس عمومی دسترسی خواهید داشت؛
می توانید از این تست ها که تعدادشان به ده ها هزار مورد می رسد، برای خودتان آزمون بسازید و روزانه در آن ها شرکت کنید و در نهایت به مقایسه نتیجه ای که امروز می گیرید با روزهای قبلی بپردازید.

سیستم لایتنــــر :

جعبه یادگیری لایتنر مراحل یادگیری را طوری می‌پیماید تا با کمترین و مناسب ترین تکرار در قسمت اوج منحنی فراموشی، مطالب به حافظه دراز مدت منتقل شوند.

نتایج تحقیقات لایتنر نشان داد که برای انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت باید در فواصل خاصی مطلب یادگرفته شده تکرار شود. در غیر این صورت در مدت زمان کمی‌مطلب به کلی به فراموشی سپرده می‌شود، اما در صورتی که این فواصل زمانی برای تکرار رعایت شود، مدت فراموشی (بدون هیچ تکراری در آینده ) به چندین سال می‌رسد و از آنجا که به احتمال خیلی زیاد در طول این چندین سال مطلب مذکور باز هم برای شما تکرار خواهد شد، می‌توان امیدوار بود که مطلب هرگز فراموش نمی‌شود.

بهترین زمان بندی تکرار یک مطلب به این صورت نتیجه گیری شد که روز اول، دور روز بعد، چهار روز بعد، هشت روز بعد و پانزده روز بعد مطلب را مطالعه مجدد کنید.

چرا برنامه تست زنی آرتست :

«اگر انسان یک مطلب را به خوبی فرا بگیرد، بعد از 24 تا 48 ساعت تقریبا نصف آن را فراموش می‌کند و پس از حدودا یک ماه، 80 درصد آن را فراموش می‌کند، که نشان می‌دهد 80 درصد آن در حافظه کوتاه مدت و 20 درصد آن در حافظه بلند مدت قرار گرفته است. روش یادگیری لایتنر مراحل یادگیری را طوری می‌پیماید که با کمترین و مناسب ترین تکرار در قسمت اوج منحنی فراموشی، مطالب به حافظه دراز مدت منتقل شوند».

خوشبختانه ثابت شده که فواصل زمانی بین تکرارهای موضوع آموزشی می‌تواند کم کم افزایش یابد.
علی رغم این در صورت وجود فاصله خیلی زیاد بین دو تکرار ممکن است بازیابی اطلاعات آموخته شده با مشکل روبرو شود. به همین دلیل، برای انتخاب فواصل زمانی مناسب، بررسی‌های دقیق تری انجام گرفته است.

نحوه تست زدن :

پس از نصب برنامه شما مجموعه تست هایی که بتوانید خریداری کنید را در قسمت فروشگاه خواهید دید، پس از خریداری به صفحه اصلی برنامه اضافه میشود و شما میتونید شروع به تست زدن کنید .
تعداد تست های روزانه از قسمت تنظیمات قابل ویرایش است و همچنین شما میتوانید برای هر تست زمانی را مشخص کنید تا فضای کنکور و زمان برای هر سوال را بتوانید تمرین کنید .
هر سوالی که از شما پرسیده میشود را اگر اشتباه جواب دهید فردا به سوالات جدید اضافه شده و مجدد پرسیده میشود و اگردرست پاسخ دهید در یک سیکل مشخص علمی مجدد از شما پرسیده میشود تا کامل به ذهن شما سپرده شود ( دقت داشته باشید هر پرسش در هر بار پرسیده شدن ، گزینه هاش جابجا میشوند تا دانش آموز جواب صحیح را یادبگیرد و نه شماره گزینه را ) در صورتی که جوابی توضیحات داشته باشد، میتوانید با لمس گزینه توضیح جواب، توضیحات لازم را مطالعه فرمایید .

برای دانلود اپلیکیشن آرتست کلیک کنید.